Menu Zamknij

Masaż na urządzeniu Body-Roll to odchudzający masaż limfatyczny

Obracające się rolki urządzenia intensywnie rozmasowują podskórną tkankę tłuszczową i pobudzają krążenie limfy, odprowadzając ją do węzłów chłonnych. Intensywność masażu jest płynnie regulowana poprzez prędkość obrotów bębna. W trakcie zabieg u rozmasowujemy całe ciało, dotykając się do urządzenia, wykonując odpowiednie pozycje. Bęben rolek kręci się w kierunku zgodnym z przepływem limfy, czyli do węzłów chłonnych. Masaż trwa 30/ 60 min.  Specjalnie dla Pań przygotowaliśmy programy zabiegowe dopasowując czas każdej pozycji do potrzeb klientki. 
Program "na górne części ciała" zapewnia wydłużony czas masażu okolic brzucha i boków.

Jest to masaż dla Pań z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha.
Program "na dolne części ciała" zapewnia wydłużony czas masażu okolic nóg i bioder. Jest to masaż dla Pań z nadmiarem tkanki tłuszczowej w dolnych partiach ciała oraz cellulitem.
Zalecamy łączenie masażu z innymi zabiegami, pozwalającymi spalić rozmasowaną tkankę tłuszczową (elektrostymulacja, wibrotrening, bieżnia w podciśnieniu). 
Dla Pań łączących zabiegi przygotowaliśmy programy 30 minutowe o różnych konfiguracjach pozycji.

Bezpośrednim celem masażu jest usprawnienie przepływu limfy. Naczynia chłonne w odróżnieniu od naczyń krwionośnych nie tworzą zamkniętego układu, ale stanowią dodatkowy układ odprowadzający. 
Limfa – w przeciwieństwie do krwi, nie posiada organu odpowiedzialnego za jej pompowanie, jakim w przypadku układu krwionośnego jest serce. Jest napędzana miedzy innymi ruchem mięśni. Naczyniami chłonnymi pierwotna chłonka dostaje się do węzłów chłonnych, gdzie następuje oczyszczenie jej z czynników patologicznych jak wirusy, bakterie. Oczyszczona chłonka wzbogacona immunologicznie opuszcza węzeł naczyniami odprowadzającymi. Wykonany masaż drenażowy pobudza układ limfatyczny do pracy, co powoduje wzmożone zapotrzebowanie organów na tlen i substancje odżywcze. 
Zwiększa szybkość usuwania z organizmu produktów rozpadu, toksyn a także wchłaniania obrzęków. Dzięki podwyższeniu przepustowości naczyń limfatycznych substancje toksyczne stopniowo wydalane są z organizmu. Z krwi substancje przemiany materii dostarczone są do wątroby. 
Substancje budulcowe oraz witaminy powracają do krwiobiegu, natomiast toksyny wydalane są za pośrednictwem nerek do moczu, a w konsekwencji na zewnątrz organizmu. Dostarczone do komórek tłuszczowych odżywki i substancje odżywcze powodują spalanie i redukcję komórek tłuszczowych.

Zalety rollmasażu:
- ujędrnienie skóry i redukcja zwiotczeń
- rozmasowanie podskórnej tkanki tłuszczowej i zmniejszenie obwodów masowanych partii ciała
- rozbicie i redukcja cellulitu
- utrata wagi ciała- poprawa krążenie krwi i limfy, likwidacja zastojów wodnych
- poprawa metabolizmu komórek tłuszczowych

Przeciwwskazania:
- choroby serca
- nowotwór
- stany pooperacyjne do 6 miesięcy
- nadciśnienie
- żylaki, wybroczyny skórne
- zaburzenia układu krwionośnego
- ciąża, połóg do 3 miesięcy